Resultater

Her kan du finde resultaterne for Herlevløbet og vindere af løbet siden 2006. Klik på Piger, Drenge, Mænd og Kvinder for at komme videre til de enkelte års resultatlister. Der er individuelle resultater fra 2013 og frem. Find løbsrekorderne HER

Resultater

2019556 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger89Katharina ZobelHerlev Svømning10:02
Drenge124Carl Nørgaard09:34
5 km
Kvinder115Henriette Thuren DallSparta18:21
Mænd103Mark OlsenNBRO15:50
10 km
Kvinder16Laura KassemMarathon Sport37:48
Mænd59Christian OkkelsHMRC32:19
2018447 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger92 Amalie Grønlund273010:51
Drenge111 Lau Kjærsgaard09:30
5 km
Kvinder75Sofia ThøgersenSparta17:58
Mænd94Simon HolbekHMRC15:43
10 km
Kvinder 24Jannie Hundebøl JensenHMRC38:36
Mænd51Martin Egebjerg OlesenHMRC31:12
2017499 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger67Sofia ThøgersenSparta08:56
Drenge83Diego Ghanbari Hidalgo09:20
5 km
Kvinder83Karina SørensenFull Performance18:44
Mænd116Rasmus KvodalHerlev Løbe- og Atletikklub16:26
10 km
Kvinder 18Maria SigNBRO36:47
Mænd40Erik ZobelKaiser Sport34:08
2016374 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger83Sofia ThøgersenSparta09:13
Drenge81Lau KjærsgaardBallerup Atletikklub09:42
5 km
Kvinder74Sara Sig MøllerTeam Kaiser Sport/Newbalance17:01
Mænd95Lars Top Rud-PetersenHerlev Løbe- og Atletikklub18:40
10 km
Kvinder 17Mette RiisAH-76 Riis41:52
Mænd24Simon HolbekSaysky32:30
Nogle af Danmarks bedste løbere stiller altid til start i Herlevløbet
2015715 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger115Sofia ThøgersenSparta09:29
Drenge137Benjamin Holm Larsen09:52
5 km
Kvinder135Karina SørensenFull Performance18:51
Mænd196Rasmus VidøDistancerunning.dk16:49
10 km
Kvinder 36Mia AunsholmHI Fitness43:10
Mænd96Erik ZobelKaiser Sport33:50
2014587 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger90Helena Bundsgaard MatzBallerup Atletikklub09:54
Drenge112Anders FordsmannHerlev Løbe- og Atletikklub09:00
5 km
Kvinder150Sara Sig MøllerKaiser Sport17:23
Mænd153Thijs NijhuisViborg AM14:35
10 km
Kvinder 24Anna HolmViking Atletik36:57
Mænd58Michael JeppesenSportsmaster32:58
2013643 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger86Rebekka Dybdahl HjulgaardHerlev Løbe- og Atletikklub10:10
Drenge107Anders Fordsmann
Herlev Løbe- og Atletikklub
09:09
5 km
Kvinder137Anna HolmViking Atletik17:44
Mænd224Marcus RønnKøge Atletik16:17
10 km
Kvinder 26Malene MunkholmMaratonsport37:54
Mænd63Torben Juul NielsenViking Atletik33:50
Giv den fuld gas mod mål…
2012501 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger76Amanda Schou KristensenBagsværd Atletik Club10:17
Drenge100 Christian Solberg DirksenBallerup Atletikklub08:56
5 km
Kvinder99Malene MunkholmMaratonsport18:38
Mænd131Thorsten BaumeisterFIF15:54
10 km
Kvinder 24Anna HolmViking Atletik37:38
Mænd71Per LefevréBlovstrødløverne35:12
2011560 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger88 Lærke Natascha LundSparta10:28
Drenge72
Christian Solberg Dirksen
Ballerup Atletikklub09:13
5 km
Kvinder142Christina Hedegaard BruhnSparta18:31
Mænd159Sharif ToranRødovre AC16:18
10 km
Kvinder 22Jackline Ayuma KedogoCEP Compression 42:34
Mænd77Niels Christian FredslundSparta32:45
Målet er i sigte
2010671 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger86Irina Amalie Andersen10:391
Drenge89 Buster AntvorskovAmager AC09:05
5 km
Kvinder161Maria Sig MøllerKaiser Sport/Adidas17:04
Mænd171Benjamin Ole WolthersSparta15:49
10 km
Kvinder 47Malene MunkholmSparta38:42
Mænd117Christian OlsenLøbefyssen.dk31:57
2009652 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger71Linda Aaen11:01
Drenge87 Victor JohnsenByman Sport09:32
5 km
Kvinder167Tine Kragh NielsenHerlev Løbe- og Atletikklub19:39
Mænd171Erik ZobelKaiser Sport16:40
10 km
Kvinder 33Mette Bendix Andersen41:58
Mænd123Jeppe BasbøllHerlev Løbe- og Atletikklub31:12
2008744 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger104Linda Aaen11:39
Drenge117Oliver Magnussen10:03
5 km
Kvinder175Helene TopholmSparta20:03
Mænd196Erik ZobelKaiser Sport16:51
10 km
Kvinder 30Vibeke HansenSNIK40:20
Mænd122Kent SørensenSparta33:10
2007675 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger86Josefine Huitfeldt11:38
Drenge88Oliver Magnussen10:06
5 km
Kvinder172Annemette Scheel Fischer19:04
Mænd182Paulo JensenBallerup AK15:56
10 km
Kvinder 33Nini SojaSNIK40:39
Mænd114Gert Kærlin
Herlev Løbe- og Atletikklub
34:53
2006479 deltagere
BørneløbetAntal deltagereVinderKlubTid
Piger58Camilla Brønsby
Herlev Løbe- og Atletikklub
11:12
Drenge63Lasse Howalt10:07
5 km
Kvinder122Lotte ReklingSparta18:03
Mænd104Kent SørensenSparta15:24
10 km
Kvinder 25Anya BermanHerlev Løbe- og Atletikklub38:36
Mænd107Tonny PedersenViking Rønne31:12